Międzyzdroje

Międzydroje

Malownicza lokalizacja tej niewielkiej miejscowości znajduje uznanie wśród ogromnej ilości turystów, którzy szukają zarówno spokojnego wypoczynku, jak i wśród tych, którzy na wakacyjnym urlopie chcą się zabawić.

O mieście

Międzyzdroje to piękny kurort usytuowany na Pomorzu Zachodnim pomiędzy dwoma zdrojami, czyli miejscami, w których tryska źródło. Położenie przy niedawno ukończonej drodze S3 zapewnia bezproblemowy i szybki dojazd. Każdy znajdzie tu coś, co sprawi, że z pewnością w kolejnych latach będzie chciał tu wrócić.

Baza noclegowa. Jeśli chodzi o noclegi nad morzem, Międzyzdroje mogą pochwalić się coraz większym zapleczem hotelowym i pokojami wynajmowanymi przez osoby prywatne, dzięki czemu nie trzeba martwić się o znalezienie wolnego miejsca noclegowego na wczasy. Zróżnicowanie standardu wypoczynku i oferowanych cen sprawia, że każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie.

Atrakcje - czyli co zobaczyć w Międzyzdrojach

Festiwal Gwiazd. Międzyzdroje słyną z corocznego Festiwalu Gwiazd, który odbywa się od lat w lipcu. Miasto pełne jest wówczas turystów, którzy chętnie spędzają czas na Promenadzie Gwiazd. Festiwal Gwiazd jest imprezą kulturalną z udziałem gwiazd filmu, teatru i estrady, których odciski dłoni można podziwiać właśnie na deptaku Promenady Gwiazd.

Molo. Najdłuższe molo na zachodnim wybrzeżu znajduje się właśnie w Międzyzdrojach. Ma 395 metrów długości. Jest ono zarówno deptakiem spacerowym, miejscem gdzie można odpocząć przy dobrej kawie, a także miejscem skąd rozciągają się piękne widoki zarówno na klify Wolińskiego Parku Narodowego jak i zachodnią część miasta oraz Świnoujście i przy dobrej widoczności - także niemieckie miejscowości wyspy Uznam. Międzyzdrojskie molo ma także status przystani morskiej, skąd odbywają się rejsy do Świnoujścia i niemieckich miejscowości wyspy Uznam.

Woliński Park Narodowy. Ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi cieszy się zagroda pokazowa żubrów mieszcząca się w Wolińskim Parku Narodowym. Dojść do niej można wyłącznie pieszo piękną leśną drogą od bramy WPN (przedłużenie ulicy Leśnej). Żyjące tam zwierzęta to między innymi żubry, dziki, sarny i jelenie czy orły bieliki. Muzeum Przyrodnicze znajdujące się w centrum miasta oferuje natomiast możliwość podziwiania bielików i sów puchaczy, które od lat zamieszkują woliery przy muzeum.

Kawcza Góra i Wzgórze Gosań. Kawcza Góra znajdująca się tuż obok bazy rybackiej oferuje turystom piękny punkt widokowy mieszczący się na jej szczycie, a także bezpośrednie zejście drewnianymi schodami wprost na plażę. Wzgórze Gosań to jedno z czterech punktów widokowych Wolińskiego Parku Narodowego znajdujące się około 4 km na wschód od Międzyzdrojów. Z tego punktu widokowego rozciąga się piękny widok na Zatokę Pomorską.

Wczasy nad morzem to świetny pomysł!

Wymienione atrakcje turystyczne to raptem niewielka część miejsc, które warto odwiedzić będąc w Międzyzdrojach. Planując wczasy nad Bałtykiem, warto wybrać takie noclegi nad morzem, które zapewnią nam dobry dostęp do wszystkich atrakcji i będą jednocześnie doskonałym miejscem na odpoczynek po intensywnym dniu zwiedzania.