Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście to najbardziej wysunięte na zachód polskie miasto, które jest kojarzone głównie ze względu na liczne obiekty uzdrowiskowe zlokalizowane na jego terenie i piękne plaże

O mieście

Wczasy w tym miejscu to dla większości mieszkańców naszego kraju relikt przeszłości związany z epoką PRL-u. Rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ Świnoujście jest jednym z najbardziej urokliwych miast położonych nad Morzem Bałtyckim, oferujące szereg atrakcji, które zainteresują urlopowiczów o zróżnicowanych preferencjach. Co można zobaczyć w Świnoujściu? Które miejsca warto szczególnie odwiedzić?

Najpiękniejszy zakątek polskiego Bałtyku

Świnoujście jest jednym z najważniejszych miast ulokowanych na polskim wybrzeżu. To właśnie w tym miejscu znajduje się mierząca 68 metrów najwyższa latarnia nad Morzem Bałtyckim. Wybudowana została w 1858 roku i dziś służy przede wszystkim jako punkt widokowy, oferujący zwiedzającym zapierający dech w piersiach widok.

Na jej terenie znajduje się również wystawa poświęcona lokalnemu ratownictwu morskiemu, która umożliwia zapoznanie się z historią budowli i lokalnego portu. Kierując się wyborem miejsca pobytu warto uwzględnić odległość od Promenady. Noclegi nad morzem, zlokalizowane w pobliżu tego miejsca, umożliwiają korzystanie z bogatej oferty gastronomicznej i usługowej – to właśnie Promenada stanowi najważniejsze centrum kulturalne w Świnoujściu. W okresie wakacyjnym przy głównym deptaku organizowane są liczne koncerty, a obecność ulicznych artystów pozwala realnie odczuć niesamowity klimat tego miejsca.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Wczasy nad polskim morzem nie muszą opierać się wyłącznie na całodniowym plażowaniu. Aquapark w Świnoujściu to szczególnie dla młodszych turystów rewelacyjna alternatywna do spędzenia aktywnego dnia. Ilość zjeżdżalni i basenów usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających miłośników wodnego szaleństwa, a bogata oferta SPA pozwoli na relaks również tym osobom, które preferują spokojniejszy sposób odpoczynku.

Podczas urlopu w Świnoujściu warto odwiedzić również Podziemne Miasto na wyspie Wolin, którego bogata przeszłość jest ściśle związana z historią polskiej wojskowości morskiej. Miłośnicy dawnych dziejów z pewnością docenią również zbiory Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które przybliża odwiedzającym najważniejsze fakty dotyczące wpływu Morza Bałtyckiego na rozwój okolicznych miast i wsi. Dla fanów architektury niezwykłym przeżyciem będzie natomiast wizyta w neogotyckim kościele „Stella Maris”, którego wyposażenie decyduje o dużej wyjątkowości tej budowli na skalę europejską.